Tere, head lapsevanemad!

Saame küll õppeaastat alustada tavaõppena koolimajas, kuid paraku ei ole COVID-19 viirus kusagile kadunud. Seetõttu võib algaval õppeaastal ette tulla ka ootamatusi ja vajadust õppetööd korrigeerida. Muusikakooli juhtkond koostöös Lääne-Harju vallavalitsusega on välja töötamas täpsed juhised hädaolukorras käitumiseks.

Muusikakooli hädaolukorras käitumise juhend uuel õppeaastal

1. Pese käsi sooja voolava vee ja seebiga, kasuta desinfitseerimisvahendit.
  2. Hoia distantsi, väldi kontakti inimestega, kes köhivad või aevastavad.
  3. Haigena püsi kodus
  4. Argipäevadel helista enda perearstile, nädalavahetusel ajavahemikul 8.00-17.00 perearsti nõuandeliinile 1220.
  5. Kriisi infotelefon 1247
  6. Kui koolis  tuvastatakse vähemalt üks koroonaviirusesse nakatunud õpilane või õpetaja, siis suletakse asutus järgmisest päevast esialgu 14 päevaks ja korraldatakse ruumide desinfitseerimine.Viiruse hävitamiseks pindadelt tuleb esimese sammuna puhastada saastunud pinnad puhastusvahendi (nt seebi) ja veega või pinda pühkida ning alles seejärel see desinfitseerida.

Koolijuhtidel tuleb korraldada selleks ajaks osaline või täielik distantsõpe.

• Sümptomid covid-19:

Palavik/ лихорадка.

Kuiv köha/сухой кашель.

Väsimus/утомляемость.

Röga/мокрота.

Hingamisraskused/затрудненное дыхание.

Lihas-jaliigesvalu/боли в мышцах и суставах.

Kurgavalu/боль в горле.

Peavalu/головная боль.

Krambid/судороги.

Iiveldus ja oksendamine/тошнота и рвота.

Ninakinnisus/заложенность носа.

Kõhulahtisus/Диарея.

Veriköha/лровохарканье.

Konjunktiivide ärritust/раздражение конъюнктивы.

• Kooli tulevad ainult TERVED õpeilased ja koolitöötajad. Kui laps kaebab kehva enesetunnet, palume ta kontrolliks koju jätta.
  • Kui õpilane koolis haigestub, siis antakse talle kaitsemask ning isoleeritakse teistest õpilastest. Kool teavitab haigestumisest õpilase vanemat, kes PEAB toimetama õpilase esimesel võimalusel koju.
  1. Kui sul on kerged hingamisteede haiguste sümptomid, järgi hoolikalt tavapäraseid kätehügieeni nõudeid ning võimalusel püsi kodus, kuni oled tervenenud.
  2. Palume kui haigustunnustega lapsi ei toodaks kooli. Kindlasti tuleb järgida eneseisolatsiooni nõuet.